Kontakt sekretariatet

Innovationsnetværkets sekretariat varetager den daglige ledelse og står blandt andet for at indsamle ny viden inden for bolig og beklædning samt understøtte og igangsætte relevante projekter og vidensdeling.

Sekretariatet består af projekt-, udviklings- og kommunikationsfolk. Vi er i alt 13 medarbejdere, der igangsætter, understøtter og koordinerer netværkets mange aktiviteter. Vi har primær adresse i Jylland Herning samt kontor i København.

Innovationsnetværket Lifestyle & Design Cluster (Jylland)
Birk Centerpark 38
7400 Herning
Tlf.: +45 9616 6200
E-mail: info@ldcluster.com
Cvr. Nr.: 2692 7722

Innovationsnetværket Lifestyle & Design Cluster (København)
Fredericiagade 21
1310 København K
Tlf.:+45 3527 7524
E-mail: info@ldcluster.com

betinna

Betina Simonsen
Direktør
Tlf. 9616 6200
Mobil: 2936 0090
betina@ldcluster.com
LinkedIn

svea

Svea Lund
Koordinator
Tlf. 9616 6201
svea@ldcluster.com
LinkedIn

svend-erik-web

Svend-Erik Nissen
Seniorkonsulent, cirkulær økonomi og bæredygtighed
Tlf. 9616 6203
Mobil: 4081 0431
svend-erik@ldcluster.com

joan-knudsen

Joan Knudsen
Projektleder, innovation & design
Tlf 9616 6202
Mobil: 4242 1243
joan@ldcluster.com
LinkedIn

Jakob Breddam

Jakob Breddam
Nordic Buzz 2018
Mobil: 28358388
jakob@ldcluster.com
LinkedIn

frank-engelbrecht-foto

Frank Engelbrecht
Projektleder, cirkulær økonomi
Tlf. 9616 6204
Mobil: 2174 0020
frank@ldcluster.com
LinkedIn

jesper-rasch-web

Jesper Rasch
Projektleder, internationalisering
Mobil: 5092 5094
jesper@ldcluster.com
LinkedIn

birgitte-iversen

Birgitte Iversen
Kommunikation
Mobil: 2311 5020
birgitte@ldcluster.com
LinkedIn

anne-thomas

Anne Thomas
Projektleder, trendforsker og strategisk konsulent
Mobil: 5536 6202
anne@ldcluster.com
LinkedIn

Annette-Spicker

Annette Spicker Bruhn
Projektleder, iværksætteri
Mobil: 3029 4820
annette@ldcluster.com
LinkedIn

heidiweb

Heidi Svane
Projektleder, Innovation og retail
Mobil: 2074 7683
heidi@ldcluster.com
LinkedIn

HeleneAx-web

Helene Axholt
Konstruktør og koordinator, Sylab
helene@ldcluster.com
Træffes kun tirsdag og torsdag formiddag

Isabella

Isabella Holmgaard
Projektleder National Cirkulær Økonomi Hub
Mobil: 4124 7911
isabella@ldcluster.com
LinkedIn

Jørn-Bertelsen-sh

Jørn Bertelsen
Regnskab og afrapportering
Mobil: 2330 6802
jorn@ldcluster.com

Lene_Sylab

Lene Maibrit Hulgaard Nielsen
Syerske, Sylab

Anders Skou Kristiansen
Journalist og PR-ansvarlig
Mobil: 2936 1408
anders@ldcluster.com
LinkedIn

Susanne_Nielsen

Susanne Nielsen
Koordinator, Sylab
susanne@ldcluster.com

KONTAKT OS

Afdeling i Jylland
Birk Centerpark 38
7400 Herning
Tlf.: +45 9616 6200
E-mail: info@ldcluster.com
> Find vej
Afdeling i København
Fredericiagade 21
1310 København K
Tlf.:+45 9616 6200
E-mail: info@ldcluster.com
Find vej
Lifestyle & Design Cluster
Lifestyle & design cluster is supported by: